לתמיכה ולעזרה  03-950-8033

למידע והתייעצות

מלאו את הפרטים הבאיםעצות וטיפים

איך ננהל את הטיפול בבעייתנו הרפואית:

כולנו חולמים על מסעות רחוקים, בחלומנו אנו יכולים לכל שייקרה בדרכנו שהרי תכננו את החלום בעצמנו ,מסע זה דומה לכל מסע אחר, בהבדל אחד – הוא בחר אותנו, לכן היערכות נכונה היא המפתח לכוח שבעזרתו נעבור אותו ואת כל ההרפתקאות שיזמן לנו בדרך. מן הראוי שבסיס התפיסה שלנו יהיה שחוסר ההבנה שלנו בבעיה הרפואית עצמה, אין פירושו שלא נוכל לנהל את תהליך הטיפול בבעיה, שהרי אין אדם בעולם, גם לא הרופא המיומן ביותר, היכול לקבל את ההחלטות ההולמות ביותר מבחינתנו.

נתחיל בכך שנפרק את שלבי המסע ונדאג בכל רגע נתון רק לדבר אחד שהכי חשוב לטפל בו, כשנשלים את הטיפול בו נעבור לנושא הבא שהכי חשוב לטפל בו וכך הלאה. כשנפעל לפי סדר תחזור אלינו תחושת הכוח והשליטה, נוכל בכל רגע להתמקד בשלב כלשהו ולהצליח בו.

הכול מתחיל מייד אחרי שקיבלנו אבחנה משוערת מהרופא ורשימה של בדיקות רבות שעלינו לבצע.

למי כדאי לבחור גם את הרופא המרדים, איך עושים זאת ואיך מקבלים החזר כספי

כל מי שעבר ניתוח בהרדמה כללית זוכר רק את הרגע שבו שמו עליו את המסכה ומייד אחר כך את רגע ההתעוררות. אין זוכרים מה קרה באמצע שנתעורר? על פי הדעה הרווחת כתנאי ראשון להצלחת הניתוח, יש למצוא את רופא הטוב ביותר לביצועו. נכון מאוד, אבל האם די בכך?

נדמה לנו כי ניהול ההרדמה הוא חלק ממכלולי חדר הניתוח המובנים מאליהם. לא תמיד אנחנו יודעים שצריך לעצור רגע ולומר – בחרתי רופא מנתח מעולה, אני חייב גם לבחור רופא מרדים מעולה, שהרי הוא זה שיאפשר למנתח לבצע את הניתוח בתנאים הטובים ביותר והוא ישמור עלי במהלך הניתוח ואחריו.

כדי להבין את החשיבות המכרעת של מיומנות המרדים להצלחת הניתוח, נסביר בכמה מילים מה היא הרדמה וטיפים נוספים איך לבחור מרדים.

האם יש לנו ביטוח פרטי? איך נדע?

אנחנו לא תמיד זוכרים איזה ביטוחים יש לנו – אם בכלל, מה הם כוללים ולמי עלינו לפנות.

הטיפ שלנו הוא לבקש מהבנק או מכרטיס האשראי רשימה של כל ההוראות קבע ולבדוק האם יש הוראה לחברות ביטוח, אם יש שווה וכדאי להתקשר למוקד אותה חברת הבטוח ולשאול איזה ביטוח זה ומה הוא כולל. במקרה של בטוח בריאות מומלץ לבקש העתק פוליסה או "גילוי נאות" בדואר.

איך להתכונן לייעוץ רפואי ?

  • לעבור על כל המסמכים הרפואיים ולסדר אותם כך שתוצאות בדיקות יהיו ראשונות, סיכומי אשפוז מתחת ויתר הניירת בסוף. כדאי לסמן עם מארקר את התוצאות ובכך לחסוך זמן לרופא ולהותיר זמן לייעוץ עצמו.
  • להביא את כל התרופות שנטלתם בשקית ו/או ברשימה מסודרת.
  • למקד לרופא את הבעיה ממנה הנכם סובלים, לציין אורך חיים ובמה עוסקים, מה קיבלתם עד עתה ללא הועיל.
  • לאחר שהרופא נותן את אבחנתו, לבדוק האם יש לכם עוד שאלות ולבקש שישיב לכם (להכין שאלות מסודרות כבר בבית).
  • לא לשכוח לוודא מתי עליכם לבוא שנית, באיזה מצב יש לעדכן, לבקש הפניות במידת הצורך וכן מכתב לרופא קופ"ח.

עוד בנושא שיכול לעניין אותך

שירות קביעת תורים דחופים

קביעת התורים לכל סוגי הבדיקות, באופן מיידי - פרטי או דרך קופ"ח. לבקשת תור לבדיקות דרך האתר לחץ כאן נתיבי מרפא יסייעו...

הזעת יתר – יש פתרון

הזיעה הינו נוזל מימי המופרש על-ידי בלוטות הזיעה, תפקיד הפרשת הזיעה הינו לסילוק פסולת חנקנית, ובנוסף, וויסות טמפרטורת הגוף. מערכת זאת...

עזרה בתביעות סיעוד

זכאות לגמלת סיעוד אַל תַּשְׁלִיכֵנִי לְעֵת זִקְנָה כִּכְלוֹת כֹּחִי אַל תַּעַזְבֵנִי (תהילים ע"א) אבא או אמא מתקשים בפעילות היומיומית? האם נפלו? או...

אגודות ועמותות מסייעות

אגודות ועמותות המסייעות במצבים רפואיים ועזרה נפשית "קו לחיים" - מתן סיוע ושירותים לילדים נכים ממחלות סרטן, ניוון שרירים נפגעי טרור...

חברה לבניית אתרים חברה לבניית אתרים